Alergia a ozon

Ozon pomaga zwalczyć przyczyny alergii


Alergia obecnie jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Polega ona na wystąpieniu reakcji alergicznej, wskutek oddziaływania na układ odpornościowy czynników zewnętrznych, zwanych alergenami.


Odmian alergii jest tyle, ilu jest ludzi na nią cierpiących. Tak naprawdę u każdego alergika reakcja alergiczna może być wywołana przez inny bodziec. Alergenem może być wszystko: żywność, środki chemiczne, leki, sierść zwierząt, pyłki czy pleśń.


Podłożem alergii może być także zanieczyszczone powietrze, rozumiane jako powietrze, z którym stykamy się w naszych domach, a nie to zewnętrzne. To właśnie jest przyczyną powstawania astmy u niemowląt i dzieci, które większość czasu spędzają w zaciszu domowym.


Naukowcy zalecają stosowanie trzech strategii, dzięki którym możliwe będzie zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach. Do działań tych zalicza się: bieżące sprawdzanie źródeł zanieczyszczeń, odpowiednia wentylacja oraz systematyczne oczyszczanie powietrza.

Z alergią można skutecznie walczyć w warunkach domowych!


Medycyna idzie do przodu i obecnie daje nam szansę walki z alergią w zaciszu domowym. Na czym polega ta walka? Otóż mamy okazję wpływać na dwie istotne dla alergików rzeczy:

  • Możemy zabić pleśń, bakterie oraz roztocze kurzu domowego, znajdujące się zarówno w powietrzu, jak i na powierzchniach różnych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu,
  • Możemy oczyścić powietrze z takich alergenów jak; kurz, pyłki czy sierść, tworząc przy tym krystaliczne i świeże powietrze.

Starcie z niebezpiecznymi alergenami można przeprowadzić przy wykorzystaniu dwóch urządzeń tj.:

  • Generatora ozonu – przy użyciu którego możliwe jest wysterylizowanie całego pomieszczenia, zabijając przy tym większość bakterii i pleśń.
  • Jonizatora ozonu – dzięki któremu możliwe jest filtrowanie pyłów oraz innych cząsteczek znajdujących się w powietrzu.

Przedstawione powyżej urządzenia koncentrują się na wytworzeniu bezpiecznej dla człowieka dawki ozonu. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie szkodliwych mikroorganizmów oraz wyczyszczenie powietrza.


Skorzystanie z obu metod jest całkowicie bezpieczne dla człowieka. Wynika to z faktu, że ozon łączy się w jedną całość z tlenem, a po około 30 minutach rozpada się i w pomieszczeniu zostaje sam tlen. Dzięki temu domownicy nie są narażeni na działanie jakichkolwiek pestycydów czy innych trujących związków, które mogą stać się nowym alergenem.

Jaka jest skuteczność ozonowania?


Z informacji opublikowanych przez Światową Organizacją Zdrowia wynika, że w 60% alergii przyczyną jej powstania jest pleśń. Forma ta rozwija się w prawie każdym klimatyzatorze. Przeprowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ozonu badania wykazały, że ozon jest skutecznym narzędziem w walce z pleśnią.


Testy potwierdziły, że zwiększenie zawartości ozonu o 50 ppb (parts per billion) powoduje ograniczenie występowania w środowisku domowym bakterii, grzybów oraz pleśni. Ponadto przeprowadzone badania potwierdziły spadek populacji patogenów tj.: Salmonella choleraesuis, Candida albicans, Staphylococcus Aureua, Aspergillus Niger oraz E-coli dzięki zastosowaniu ozonu.


Jeśli cierpisz na niewyjaśnione bóle i zawroty głowy, masz problemy z zatokami, jesteś nadwrażliwy, odczuwasz ciągłe zmęczenie to Twoje dolegliwości mogą być związane z zanieczyszczeniem powietrza wewnątrz pomieszczeń, w których przebywasz. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Światową Organizację Zdrowia 40% budynków stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka, ze względu na zanieczyszczenie powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Ozonowanie z Eozon Kalisz – zadzwoń!

Zamów usługę ozonowania pomieszczeń – więcej KLIKNIJ TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: (62) 501 75 60 oraz 601 795 219

E-mail: biuro@epak.com.pl
Nasz adres: ul. Chopina 23 (pok. 303-305) 62-800 Kalisz

Udostępnij wpis: