Wykrywanie wycieków wody

Oferta

Wykrywanie wycieków wody w budynku

Wykrywanie wycieków wody w budynku przez specjalistów z firmy Eozon Kalisz polega na wykrywaniu i lokalizowaniu źródła wycieku wody lub innej substancji wewnątrz budynku. Jest to niezwykle istotny etap prac przy osuszaniu budynku.

Wykonanie prawidłowej diagnostyki związanej z wykryciem wycieku oraz ustaleniem przyczyny pozwala zaplanować prawidłowy proces polegający na trwałej likwidacji źródła wycieku, co jest jednym z najważniejszych etapów osuszania pomieszczenia lub budynku.

Brak likwidacji źródła wycieku będzie powodował kolejne zalania lub będzie tylko tymczasowym sukcesem. Wykrywanie wycieków w budynku za pomocą specjalistycznego wyposażenia pozwala zlokalizować usterki w instalacjach, które są niewidoczne dla oka ludzkiego. Przykładem niech będzie usterka instalacji znajdującej się pod posadzką lub w ścianach.

Metody wykrywania wycieków wody w budynku

W Eozon Kalisz dysponujemy specjalistycznym wyposażeniem, dzięki któremu jesteśmy w stanie skutecznie zlokalizować źródło oraz przyczynę powstałego wycieku. Profesjonalny sprzęt pozwala w wielu przypadkach ustalić przyczynę w sposób nieinwazyjny, dzięki czemu klient nie jest narażony na dodatkowe koszty. Pamiętajmy, że instalacje wodne najczęściej są zabudowane i trudnodostępne. Poznaj nasze metody ustalania wycieków wodnych:

  • Oględziny z użyciem kamery termowizyjnej – z jej pomocą jesteśmy w stanie ustalić przebieg rur bez konieczności czasochłonnego poszukiwania planów budynku, które często i tak są niedostępne. Kamera termowizyjna może z powodzeniem wskazać miejsce przecieku instalacji.
  • Ciśnieniowe próby szczelności instalacji wodnych – polegają na wykorzystaniu specjalistycznej pompy, z pomocą której można ustalić odcinek rury z rozszczelnieniem. Z jej pomocą można również wykluczyć różne przyczyny powstałego wycieku.
  • Sprawdzanie szczelności izolacji z wykorzystaniem barwników fluorescencyjnych – skuteczny w lokalizowaniu nawet niewielkich przecieków.
  • Oględziny kamerą inspekcyjną albo wziernikową – polega na wprowadzeniu do rur kamer dalekiego zasięgu. Sprawdza się podczas ustalania wycieków w rurach kanalizacyjnych, albo w rurach wody deszczowej.

Zaprezentowane metody wykrywania wycieków są metodami bezinwazyjnymi. Klient samodzielnie nie jest w stanie wykonać tego typu oględzin bez specjalistycznego sprzętu. Samodzielne próby wykrywania wycieków mogą skończyć się również koniecznością przeprowadzenia większego remontu w budynku.

Jeśli szukasz specjalistów od wykrywania wycieków to koniecznie skontaktuj się z nasza firmą. Posiadamy wieloletnie doświadczenie we wspomnianym wykrywaniu wycieków oraz w samym osuszaniu budynków mieszkalnych, użytkowych oraz o przeznaczeniu komercyjnych.

Oferujemy kompleksowe usługi osuszania budynków w rozsądnej cenie. Nasza firma mieści się w Kaliszu, ale nie ograniczamy się do świadczenia usług tylko w tym obszarze. Zadzwoń do nas, opowiedz nam o swoim problemie, a my powiemy Ci, co możemy dla Ciebie zrobić.

Pamiętaj, że tylko prawidłowa lokalizacja źródła oraz przyczyny wycieków jest szansą na skuteczne wyeliminowanie powstałego problemu. Nie czekaj na samorozwiązanie się problemu, który tylko się powiększy i skontaktuj się z fachowcami z Eozon Kalisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Najczęściej zadawane pytania przy wykrywaniu wycieków wody

Usługa wykrywania wycieków świadczona przez pracowników Eozon świadczona jest na terenie miasta Kalisza oraz w pobliskich miejscowościach. Nie zamykamy się jednak tylko na nasz region. Skontaktuj się z nami i wspólnie ustalimy dogodny termin naszej wizyty u Ciebie w celu przeprowadzenia usługi wykrywania wycieków.

Koszt przeprowadzenia usługi wykrywania wycieków uzależniony jest od kilku czynników. Najistotniejszym jest oczywiście czas świadczonej usługi oraz dobór metody wykrywania wycieków. Musisz oczywiście pamiętać, że koszt usługi wykrywania wycieków nie wiąże się z likwidacją źródła wycieku oraz z osuszaniem pomieszczenia, czy też całego budynku.  

Wykrywanie wycieków przez pracowników Eozon Kalisz jest bezinwazyjne, co oznacza, że nie ingerujemy w bryłę budynku. Oczywiście, jeżeli byłaby taka konieczność, zostaniesz powiadomiony o tym przed wykonaniem tego typu czynności. Jednak nasz specjalistyczny sprzęt pozwala wykryć wyciek bez uszkodzeń. Tym samym nie narażamy Ciebie na dodatkowe koszty.  

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Może się okazać, że już przy wyborze pierwszej metody uda nam się ustalić miejsce wycieku oraz ustalić jego przyczynę. Bywa jednak tak, że nasi pracownicy będą musieli wykonać nieco więcej pracy. Jednego możesz być pewnym. Nie odpuścimy, aż nie znajdziemy źródła wycieku. 

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość