Pomiary kamerą termowizyjną

Oferta

Pomiary wilgoci kamerą termowizyjną

Niekiedy wykrycie źródła wilgoci jest zbyt trudne do namierzenia wzrokiem ludzkim. W takich sytuacjach sprawdza się usługa pomiarów wilgoci kamerą termowizyjną. Tego typu usługa wykonywana jest przez pracowników firmy Eozon Kalisz.

Specjalistyczne przyrządy w postaci wilgotnościomierzy z kamerą termowizyjną pozwalają z łatwością i dokładnością zlokalizować źródło powstawania zawilgocenia.

Dzięki temu następnie możemy przystąpić do działania, które polega na skutecznym i trwałym usunięciu problemu, a następnie do osuszenia ściany, czy też całego pomieszczenia domu lub mieszkania.

Skontaktuj się z nami i poznaj nasze nieograniczone możliwości. Firma Eozon Kalisz – sprawdzony partner w zakresie pomiarów wilgoci kamerą termowizyjną. Czekamy na Twój kontakt. 

Jak wygląda badanie wilgoci kamerą termowizyjną?

Badanie polegające na pomiarze wilgoci kamera termowizyjną jest czynnością w gruncie rzeczy bardzo prostą, ale ważne, aby pamiętać o właściwym podejściu do wykonywanego pomiaru.

Przed naszym przyjazdem poinstruujemy zleceniodawcę o właściwym przygotowaniu pomieszczenia lub pomieszczeń. Podstawową czynnością jest odsunięcie wszelkich mebli, które utrudniałyby nam dostęp do ścian oraz innych zakamarków w pomieszczeniach.

Ponadto należy pamiętać, że badanie kamerą termowizyjną polega na wykryciu źródeł wilgoci, a więc miejsc, gdzie urządzenie wskaże różnicę temperatur. Jak można się domyślić inny obraz uzyskamy w pomieszczeniu latem bez klimatyzacji, a inny latem z działającą klimatyzacją. Niewykluczone, że będzie konieczność przygotowania pomieszczenia pod kątem temperatury pomieszczenia.

 

Co wykryjemy kamerą termowizyjną podczas pomiaru stopnia zawilgocenia?

  • utraty ciepła i infiltracja powietrza w badanych miejscach,
  • uszkodzenia lub nieprawidłowości w systemach ogrzewania promiennikowego lub systemach ogrzewania podłogowego,
  • wady konstrukcyjne,
  • zawilgocenia,
  • braki izolacji,
  • wycieki hydrauliczne,
  • ukryte przecieki dachowe,
  • miejsca przenikań wody we fundamentach.
certyfikat testo

Najczęstsze pytania przy usłudze pomiarów wilgoci kamerą termowizyjną

Usługa pomiarów kamerą termowizyjną wykonywana jest u klienta w domu, w mieszkaniu lub w innym wskazanym miejscu. Firma Eozon wykonuje pomiary wilgoci kamerą termowizyjną na terenie miasta Kalisz oraz w miejscowościach ościennych.

Cena usługi pomiarów wilgoci kamera termowizyjną uzależniona jest od kilku czynników m.in. lokalizacji i czasu dojazdu do klienta oraz czasu spędzonego na wykonywaniu usługi. Skontaktuj się z nami, dostarcz nam wszystkich informacji, a my dokonamy wyceny.

Przed naszym przyjazdem zalecamy przygotować pomieszczenie w taki sposób, aby nasi pracownicy podczas wykonywania usługi pomiarów wilgoci kamera termowizyjną mieli łatwy dostęp do wszystkich miejsc koniecznych do zbadania. Warto odsunąć meble od ścian oraz przenieść inne przedmioty utrudniające dostęp.

Wszystko zależy od tego, czy pomiar wilgoci kamerą termowizyjną będzie jedyną czynnością jaką będziemy musieli wykonać. Może się okazać, że będzie konieczne właściwe przygotowanie obiektów do przeprowadzenia usługi.

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość