Odgrzybianie drewna

Oferta

Odgrzybianie drewna

Odgrzybianie drewna – usuwanie grzyba i pleśni z drewna przez firmę Eozon z Kalisza. Zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem grzybów oraz pleśni z drewna np. więźby dachowej. 

Drewno wykorzystane do konstrukcji więźby dachowej narażone jest na oddziaływanie czynników atmosferycznych w postaci deszczu, wilgoci oraz wysokich lub niskich temperatur. Efektem tego może być zagrzybienie lub pleśń. Najczęściej dotyczy to drewna, które nie zostało należycie zaimpregnowane lub nie siła oddziaływań czynników zewnętrznych jest bardzo duża. W takim przypadku zalecamy kontakt z nami, a my już zajmiemy się skutecznym odgrzybianiem drewna

Rozwój grzybów i pleśni na drewnie spowodowany może być przez:

  • uszkodzoną folie paro przepuszczalną,
  • złą konstrukcję dachu (nieodpowiednie odprowadzenie wilgoci poza budynek),
  • brak odpowiedniej wentylacji grawitacyjnej,
  • brak nawiewników okiennych.

Oceniamy stan drewna

Jeżeli chcemy skuteczne pozbyć się zagrzybienia z drewna, w pierwszej kolejności musimy ocenić jego stan faktyczny. Ważna jest tutaj dobra analiza jak duże oraz jak głębokie jest zagrzybienie. Może się okazać, że zagrzybienie będzie tak duże, że konieczna będzie wymiana zainfekowanych elementów drewnianych, których stan nie będzie nadawał się już więcej do użytku. Ważne, żeby tego typu analizy powierzyć profesjonalistom, chociażby pracownikom Eozon Kalisz. 

Skuteczne usuwanie zagrzybienia lub pleśni z drewna

Jeżeli chcesz skutecznie i trwale usunąć zagrzybienie lub pleśń z drewna to nie daj się nabrać na tanie oraz niesprawdzone preparaty z sieciówek. Wykonane usługi odgrzybiania drewna jest najlepszym wyjściem jeśli chcesz się pozbyć pleśni z drewna czy to w obrębie konstrukcji drewnianej poddasza, czy elewacji drewnianych domu. 

Ważną kwestią jest tutaj w pierwszej kolejności usunięcie źródła, które powoduje wywołanie pleśni lub zagrzybienia. Czasami wystarczy w tej kwestii zapewnić lepszą wymianę powietrza lub wykonywać regularne wietrzenie pomieszczenia.

Sam proces odgrzybiania drewna uzależniony jest od wielkości porażonej powierzchni czy stopnia rozkładu np. konstrukcji dachu. Ważne, aby po wykonaniu usługi odgrzybiania zaimpregnować elementy drewniane. Dzięki temu na jego powierzchni nie pojawią się zarodniki grzybni czy pleśni takich jak szara pleśń, sinizna drewna, brunatny rozkład konstrukcji drewnianych, grzyb domowy właściwy, stroczek. Prawidłowa impregnacja drewna, powoduje zabezpieczenie powierzchni przed ponownym zagrzybieniem.

Odgrzybianie drewna z firmą Eozon Kalisz

Jeżeli masz problem z zagrzybiałym drewnem, koniecznie skontaktuj się z nami. Zajmujemy się fachowym i skutecznym usuwaniem zagrzybieniem konstrukcji drewnianych np. więźby dachowej. Nasze usługi wykonujemy na terenie miasta Kalisz oraz w sąsiednich miejscowościach. 

Najczęściej zadawane pytania przy usłudze odgrzybiania drewna

Usługa odgrzybiania drewna wykonywana jest na terenie miasta Kalisz oraz w sąsiednich miejscowościach. Jeżeli nie jesteś pewny, czy jesteśmy w stanie do Ciebie dojechać, skontaktuj się z nami.

Na cenę usługi odgrzybiania drewna wpływ ma kilka czynników. Najistotniejszy jest oczywiście czas, który musimy poświęcić na skuteczną likwidację zagrzybienia drewna. Wszystkich wycen dokonujemy indywidualnie. 

Odgrzybianie drewna jest bezpieczne pod warunkiem, że wykonywane jest przez profesjonalistów np. pracowników Eozon Kalisz. Nie rekomendujemy wybieranie tanich i niesprawdzonych preparatów, które mogą być nie tylko nieskuteczne, ale również i niebezpieczne dla zdrowia osób, które będą przebywały w tym pomieszczeniu.

Poznaj pozostałe usługi odgrzybiania i usuwania pleśni

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość