Osuszanie podposadzkowe

Oferta

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe – sposób na osuszenie warstw izolacji. Konieczne do przeprowadzenia w sytuacji, gdy awarii ulegnie instalacja, która znajduje się pod posadzką lub w sytuacji gdy woda dostała się szparami dylatacyjnymi pod warstwy izolacyjne podłogi. Cały proces osuszania podposadzkowego polega na wywiercenie kilku otworów w posadzce, którymi odprowadzona zostanie woda. Zalegająca ciecz wypompowana zostanie za pomocą specjalistycznej pompy ciśnieniowej.  Jak wygląda usługa osuszania podposadzkowego? Wyróżnić tutaj możemy dwa etapy. W pierwszym z nich pompa ciśnieniowa z separatorem wody wysysa ciecz na zewnątrz. W drugim etapie w posadzkę wtaczane jest suche powietrze.  Osuszanie podposadzkowe bardzo często wykorzystywane jest w walce z zawilgoceniami powstałymi na skutek zalań lub powodzi. Cały proces osuszania trwa około 2 tygodni.

Metody osuszania podposadzkowego

Firmy specjalizujące się w osuszaniu podposadzkowym wyróżniają dwie metody. Podobnie jest w firmie Eozon Kalisz specjalizującej się m.in. w osuszaniu po zalaniach. 

Metoda podciśnieniowa – woda oraz wilgotne powietrze są odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Natomiast suche powietrze zostaje wtłoczone szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką. Pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce. 

Metoda osuszania nadciśnieniem – jest to odwrócony proces pierwszej metody. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory. Suche powietrze wtłoczone pod posadzką nasyca się wilgocią i jest przepychane w stronę dylatacji – miejsce łączenia ścian z posadzką. Obieg powietrza w tej metodzie pozwala skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne znajdujące się pod posadzką.

Usługa osuszania podposadzkowego w firmie Eozon

Skorzystaj z profesjonalnie wykonanej usługi osuszania podposadzkowego przez firmę Eozon Kalisz. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt, dzięki któremu skuteczne rozwiążemy Twój problem.

Usługę osuszania podposadzkowego wykorzystujemy w celach:

  • zamkniętych warstw izolacji pod posadzką (np. styropian, wełna mineralna, keramzyt, płyty pir),
  • pionowych izolacji ścian,
  • izolacji stropodachów
  • izolacji tarasów i balkonów,
  • po awarii instalacji ogrzewania podłogowego,
  • domów w konstrukcji szkieletowe,
  • szybów wentylacyjnych,
  • kanałów,
  • podwieszanych sufitów oraz ścian z płyt G-K.
 

Najczęściej zadawane pytania - osuszanie podposadzkowe

Usługa osuszania podposadzkowego wykonywana jest przez firmę Eozon na terenie miasta Kalisz oraz w okolicznych miejscowościach.

Koszt usługi wyceniany jest indywidualnie. Na kwotę do zapłaty składa się kilka czynników.

Standardowa długość osuszania podposadzkowego nie przekracza 3 tygodni.  

Woda, która przedostała się pod posadzkę, będzie tam zalegać długie tygodnie, bo odparowywanie z przestrzeni przykrytej posadzką jest utrudnione. Suszenie podkładu podłogowego w sposób naturalny może trwać nawet kilka miesięcy.

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305) 62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość