Osuszanie podposadzkowe

Oferta

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe – sposób na osuszenie warstw izolacji. Konieczne do przeprowadzenia w sytuacji, gdy awarii ulegnie instalacja, która znajduje się pod posadzką lub w sytuacji gdy woda dostała się szparami dylatacyjnymi pod warstwy izolacyjne podłogi.Cały proces osuszania podposadzkowego polega na wywiercenie kilku otworów w posadzce, którymi odprowadzona zostanie woda. Zalegająca ciecz wypompowana zostanie za pomocą specjalistycznej pompy ciśnieniowej. Jak wygląda usługa osuszania podposadzkowego? Wyróżnić tutaj możemy dwa etapy. W pierwszym z nich pompa ciśnieniowa z separatorem wody wysysa ciecz na zewnątrz. W drugim etapie w posadzkę wtaczane jest suche powietrze. Osuszanie podposadzkowe bardzo często wykorzystywane jest w walce z zawilgoceniami powstałymi na skutek zalań lub powodzi. Cały proces osuszania trwa około 2 tygodni.

Metody osuszania podposadzkowego

Firmy specjalizujące się w osuszaniu podposadzkowym wyróżniają dwie metody. Podobnie jest w firmie Eozon Kalisz specjalizującej się m.in. w osuszaniu po zalaniach. 

Metoda podciśnieniowa – woda oraz wilgotne powietrze są odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Natomiast suche powietrze zostaje wtłoczone szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką. Pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce. 

Metoda osuszania nadciśnieniem – jest to odwrócony proces pierwszej metody. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory. Suche powietrze wtłoczone pod posadzką nasyca się wilgocią i jest przepychane w stronę dylatacji – miejsce łączenia ścian z posadzką. Obieg powietrza w tej metodzie pozwala skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne znajdujące się pod posadzką.

Usługa osuszania podposadzkowego w firmie Eozon

Skorzystaj z profesjonalnie wykonanej usługi osuszania podposadzkowego przez firmę Eozon Kalisz. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt, dzięki któremu skuteczne rozwiążemy Twój problem.

Usługę osuszania podposadzkowego wykorzystujemy w dla:

  • zamkniętych warstw izolacji pod posadzką (np. styropian, wełna mineralna, keramzyt, płyty pir),
  • pionowych izolacji ścian,
  • izolacji stropodachów
  • izolacji tarasów i balkonów,
  • po awarii instalacji ogrzewania podłogowego,
  • domów w konstrukcji szkieletowe,
  • szybów wentylacyjnych,
  • kanałów,
  • podwieszanych sufitów oraz ścian z płyt G-K.
 

Certyfikat - Osuszanie podposadzkowe

Najczęściej zadawane pytania - osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe jest konieczne zawsze wtedy, gdy woda wlała się pod wylewkę.

Zadaniem firmy osuszającej po zalaniu podposadzkowym jest dobranie najskuteczniejszych metod osuszania na podstawie przeprowadzonego wywiadu z klientem, oględzin miejsca zdarzenia oraz po zlokalizowaniu usterki odpowiedzialnej za zalanie. Ważne, aby wykonać również wilgoci przed i po osuszeniu.

Osuszanie nadciśnieniem polega na wdmuchiwaniu w posadzkę suchego powietrza, które nasycając się wilgocią uchodzi z powrotem do pomieszczenia.

Osuszanie podciśnieniem polega na odciąganiu wilgoci za pomocą innowacyjnych zestawów pompowych. Niezwykle skuteczne przy zaleganiu wody w zamkniętych warstwach izolacji.

Standardowa długość osuszania podposadzkowego nie przekracza 3 tygodni. Nie jest można wykluczyć również, że osuszanie podposadzkowe potrwa nawet 2 tygodnie. Osuszanie adsorpcyjne wraz z pompami ciśnieniowymi jest efektywne i skraca czas osuszania. Ważne, aby jak najszybciej zacząć od zalania zacząć osuszać posadzkę. Zniweluje to ilość wody, która zostanie wchłonięta przez materiał budowlany.

Woda, która przedostała się pod posadzkę, będzie tam zalegać długie tygodnie, bo odparowywanie z przestrzeni przykrytej posadzką jest utrudnione. Suszenie podkładu podłogowego w sposób naturalny może trwać nawet kilka miesięcy.

Usługa osuszania podposadzkowego wykonywana jest przez firmę Eozon na terenie miasta Kalisz oraz w okolicznych miejscowościach. Bez problemu dojedziemy do Ciebie również do Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa oraz innych miast i miasteczek w naszym zasięgu. Zadzwoń do nas i się przekonaj, a przy tym skorzystaj z profesjonalnego osuszania podposadzkowego. 

Koszt usługi wyceniany jest indywidualnie. Na kwotę do zapłaty składa się kilka czynników. Jednym z nich jest metoda osuszania podposadzkowego, ale również czas naszej pracy oraz dojazd do Twojej lokalizacji. 

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość