Pomiary wilgoci ścian mieszkań

Oferta

Pomiary wilgoci ścian mieszkań

Pomiary wilgotności ścian mieszkań Eozon Kalisz jest bardzo ważną usługą, która pozwala nie tylko ocenić stopień zawilgocenia, ale również dobrać odpowiednie metody osuszania pomieszczeń. Problem dotyczy zarówno nowych, jak i starych mieszkań oraz domów. W przypadku występowania wilgoci technologicznej możemy mieć nadzieję, że zniknie ona samoczynnie wraz ze wzrostem temperatury w pomieszczeniu. Wilgoć powstała w wyniku awarii instalacji wodnej może być znacznie poważniejszym problemem, który będzie wymagał pomocy doświadczonych profesjonalistów. Zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego mierzy się poziom wilgoci w mieszkaniu lub w domu?

Wysoki poziom zawilgocenia ścian w domu lub w mieszkaniu może mieć bardzo negatywne konsekwencje, zarówno dla naszego zdrowia jak i konstrukcji budynku. W zakresie zdrowia rośnie wówczas ryzyko powstawania pleśni i grzybów, atakujące drogi oddechowe domowników. W przypadku ingerencji w ściany budynku może doprowadzić do odpadania farb, tynków, powodować powstawanie pruchli.

W firmie Eozon Kalisz zajmujemy się profesjonalnym pomiarem wilgoci ścian i posadzek w mieszkaniach oraz w domach jednorodzinnych. Dzięki nam zadbasz o swoje zdrowie oraz kondycję swojego miejsca do życia.

Dysponujemy profesjonalnymi przyrządami do wykonywania usługi pomiarów wilgotności. Usługi wykonujemy na terenie miasta Kalisza oraz w okolicach. Wizyta u Państwa umożliwia nam poznać realną skalę problemu oraz odpowiednio przygotować się do prac osuszających. Po zakończonym zleceniu ponownie przeprowadzamy pomiar zawilgocenia w celu potwierdzenia skuteczności naszych metod.

Warto wiedzieć przed zamówieniem usługi pomiaru

Pomiar wilgotności wykonuje się najczęściej z powodu:

  • zalania pomieszczenia w celem oceny poziomu zawilgocenia ścian,
  • konieczności zgłoszenia zdarzenia ubezpieczycielowi, 
  • oceniania stanu technicznego starego domu lub mieszkania,
  • trudności ze znalezieniem wycieku w instalacji wodnej.

 

Poznaj umowne zakresy dopuszczalności wilgotności: 

  • 3% – ściany suche,
  • 5% – ściany lekko zawilgocone,
  • 8% – ściany zawilgocone,
  • do 12% – ściany silnie zawilgocone,
  • powyżej 12% – ściany mokre.

Najczęściej zadawane pytania przy usłudze pomiarów wilgoci ścian

Usługa pomiarów wilgoci ścian wykonywana jest w całości u klienta. Nasi pracownicy specjalistycznymi przyrządami  dokonują pomiaru stopnia zawilgocenia ścian i w tym samym momencie przekazują stan faktyczny klientowi. Na miejscu proponujemy również możliwe rozwiązania problemu.

Wycena dokonywana jest indywidualnie z klientem, a na koszt usług składa się: dojazd, czas pracy oraz zakres wykonywanych usług.

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość