Ozonowanie pomieszczeń

Oferta

Ozonowanie pomieszczeń

Usługę ozonowania w Eozon Kalisz wykonujemy w praktycznie każdym zamkniętym pomieszczeniu. Najczęściej wykonujemy ozonowanie mieszkań, natomiast efektywność tego zabiegu jest taka sama również w przypadku ozonowania przedszkoli, ozonowania zakładów pracy lub ozonowania hoteli.

Ozonowanie pomieszczeń wykonujemy w celu:

  • dezynfekcji, czyli zabicia wirusów (w tym także koronawirusa), grzybów, bakterii;
  • dezodoryzacji, czyli pozbycia się nieprzyjemnych zapachów;
  • deakaryzacji, czyli usunięcie alergenów wziewnych oraz kontaktowych.

 

Wykonany przez nas zabieg ozonowania pozwala zabić chorobotwórcze organizmy oraz uciążliwe owady. Ozonowanie pozwala również na pozbycie się zapachów z firanek, mebli, ścian, dywanów.

Już po pierwszym ozonowaniu poczują Państwo różnicę w jakości powietrza, którym się oddycha! Gwarantujemy zadowolenie oraz 100% skuteczność.

Czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne?

Oczywiście prawdą jest, że usługa ozonowania pomieszczeń pozwala zabić chorobotwórcze mikroorganizmy, uciążliwe owady lub też usunąć nieprzyjemne zapachy w naszym otoczeniu. Ważne jest, aby mieć świadomość, że ozonowanie likwiduje skutki, a nie przyczyny problemu. Nieprawidłowa likwidacja przyczyny problemu lub powtarzalność jakichś zjawisk będą skutkowały dalszym ich występowaniem. Ozonowane pomieszczeń powinno być wykonywane regularnie.

Jak wygląda usługa ozonowania pomieszczeni?

Usługa ozonowania pomieszczeń w firmie Eozon Kalisz wykonywana jest z użyciem specjalistycznych ozonatorów. Znacznie bardziej wydajnych urządzeń, niż tych dostępnych do samodzielnego użytkowania. W trakcie ozonowania w pomieszczeniu nie mogą znajdować się inne osoby, niż nasi wykwalifikowani pracownicy. Zaleca się, aby jeszcze 2h po zakończeniu usługi nikt postronny nie wchodził do pomieszczeń. W tym czasie dochodzi do samoistnego rozpadu ozonu do tlenu. W pomieszczeniu nie powinny znajdować się również zwierzęta, ani przedmioty organiczne – w tym rośliny.

Po co ozonuje się pomieszczenia?

Powodów, które oznaczają konieczność wykonania usługi ozonowania pomieszczeń może być bardzo dużo. Jednym z nich może być występowanie przykrych zapachów, z którymi nie poradzi sobie samo wietrzenie pomieszczenia, czy też odświeżacze powietrza. Usługa zalecana również dla osób zmagającymi się z dolegliwościami alergicznymi. W tym przypadku pomieszczenie powinno być regularnie ozonowanie. 

Ozonowanie pomieszczeń z firmą Eozon Kalisz

Jako, że ozon jest gazem trującym, a sama usługa ozonowania pomieszczeń wymaga od wykonawcy wiedzy, doświadczenia oraz posiadania specjalistycznych oraz wydajnych urządzeń, rekomendujemy zamawianie usługi u profesjonalnych firm DDD. Firma Eozon Kalisz posiada szerokie możliwość w zakresie wykonywania usług ozonowania pomieszczeń. Skontaktuj się z nami i wspólnie rozwiążmy Twój problem.

Najczęściej zadawane pytania ozonowanie pomieszczeń

Usługa ozonowania pomieszczeń wykonywana jest przez firmę Eozon na terenie miasta Kalisz oraz sąsiednich miejscowości.

Usługa ozonowania pomieszczeń wykonywana przez firmę Eozon Kalisz wyceniana jest indywidualnie z osobą lub podmiotem zlecającym. Wszystko uzależnione jest od zakresu oraz czasu wykonywania usługi.

Ozonowanie pomieszczeń jest bezpiecznej, jeżeli wykonywane jest przez profesjonalistów, którzy posiadają niezbędne doświadczenie, wiedzę oraz profesjonalne urządzenia do ozonowania.

Głównym celem ozonowania pomieszczeń jest dezynfekcja, polegająca na likwidacji bakterii, wirusów i grzybów oraz dezodoryzacja, czyli usunięcie niepożądanych zapachów. Ozonowanie likwiduje skutek, a nie przyczynę występowania problemu.

Wszystko zależy od kilku czynników. Znacznie krócej będzie trwała usługa ozonowania małego pomieszczenia, niż dużego. Ponadto wszystko zależy też od zastanego problemu.

Według badań, koronawirusy okazują się być zwalczane w styczności z ozonem. Niskie stężenie ozonu jest wystarczające do skutecznej neutralizacji koronawirusów.

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość