Iniekcja krystaliczna

Oferta

Iniekcja krystaliczna w Eozon Kalisz

Metoda iniekcji krystalicznej polega na osuszaniu murów zawilgoconych na skutek podciągania wody z gruntu przy pomocy aktywatora krzemianowego. Iniekcja korzysta z aktywatora do identyfikacji kapilar w materiale budowlanym. Odpowiada za pociąganie wody z gruntu, a następnie dochodzi do uszczelnienia poprzez krystalizację. Metoda rekomendowana w szczególności do obiektów wykonany z cegły ceramicznej oraz z cegły wapiennej zaprawy murarskiej. Skorzystaj z usługi iniekcji krystalicznej z Eozon Kalisz.

 

Na czym polega izolacja krystaliczna?

Iniekcja krystaliczna jest metodą służącą do osuszania murów zawilgoconych w wyniku kapilarnego podciągania wilgoci z wód gruntowych. Poprzez wprowadzenie do wykonanych tworów iniekcyjnych, tworzy się izolacja pozioma oraz pionowa. Za wspomnianą izolacje odpowiadają izolatory, które są nierozpuszczalnymi w wodzie minerałami. Tym samym tworzą skuteczną, nieprzepuszczalną warstwę.Metoda ta jest skuteczna zarówno do zastosowania i walki z wilgocią budynków podpiwniczonych i niepodpiwniczonych. W przypadku obiektów podpiwniczonych rozwiązany zostaje problem z brakiem izolacji poziomej. W przypadku budynków niepodpiwniczonych rozwiązany zostaje brak izolacji poziomej oraz pionowej.

Dlaczego warto korzystać z iniekcji krystalicznej?

  • Wysoka skuteczność – im bardziej zawilgocony mur, tym lepszy efekt zastosowania tej metody.
  • Możliwość wykonania izolacji bez konieczności jakiegokolwiek osuszania murów.
  • Bez wątpienia najtańsza z technologii osuszania budynków stosowanych w Polsce.
  • Metoda w 100% przyjazna środowisku, preparaty mineralne na bazie surowców naturalnych.
  • Prosta i szybka metoda do przeprowadzenia.

Kiedy skorzystać z usługi iniekcji krystalicznej?

W Eozon Kalisz rekomendujemy wykorzystywanie usługi ciśnieniowej w sytuacjach, gdzie mamy do czynienia z dużym zawilgoceniem ścian. Wspomniana metoda, co może zabrzmieć dziwnie, działa tym lepiej, im bardziej zawilgocona jest ściana. Skontaktuj się z nami, dowiedz się więcej, wyceń koszt usługi i zaufaj sprawdzonej firmie.

Najczęściej zadawane pytania przy iniekcji krystalicznej

Usługa iniekcji krystalicznej wykonywana jest na terenie miasta Kalisz oraz w sąsiednich miejscowościach. 

Wszystko uzależnione jest od przyczyn związanych z zawilgoceniem budynku oraz obszarem jego występowania. Czasami wystarczy tylko nadmuchać ciepłego powietrza, wykorzystując w tym celu specjalistyczne nagrzewnice. Bywa niekiedy tak, że sytuacja wymaga wykorzystania innych metod osuszania np. wykonania iniekcji ciśnieniowej lub krystalicznej.

Izolacja pozioma budynku odpowiada za zabezpieczenie ścian przed „pobieraniem” wody z gruntu. Nazwa natomiast pochodzi od poziomego ułożenia izolacji. Niezwykle istotna w obszarach, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych. Jednak nawet niewielki jej poziom może doprowadzić, że z czasem bez odpowiedniego zabezpieczenia woda zacznie przenikać do ścian budynków.

Jest to usługa polegająca na osuszaniu całości budynków lub jego poszczególnych elementów, w tym ścian, fundamentów, konstrukcji. 

Poznaj pozostałe usługi iniekcji

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość