Osuszanie z wilgoci technologicznej

Oferta

Osuszanie z wilgoci technologicznej

Firma Eozon oferuje usługi osuszania z wilgoci technologicznej dysponując specjalistycznym sprzętem oraz zapewniając wysoką skuteczność.

Każdy fachowiec, który wykonuje prace budowlane spotkał się z pojęciem „wilgoć technologiczna”. Jest ona traktowana jako zło koniczne w procesie budowlanym, np. po kładzeniu świeżych tynków czy wylewek.

Uporanie się z wilgocią technologiczną jest procesem długotrwałym. Firma zajmująca się pracami budowlanymi nie zawsze dysponuje odpowiednim sprzętem, który byłby w stanie usunąć nadmierną wilgoć. Problem wilgoci technologicznej jest uciążliwą sprawą zarówno dla firmy budowlano-remontowej, jak i dla właściciela budynku. Wilgotne powietrze oraz wilgoć na ścianach uniemożliwiają wykonanie prac takich jak malowanie, układanie parkietu lub glazury.

W takiej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej osuszanie wilgoci!

Rodzaje osuszaczy budowlanych

 

Poznaj rodzaje osuszaczy budowlanych wykorzystywanych przez firmę Eozon z Kalisza. Posiadamy doświadczenie i specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu zawilgocenie technologiczne zostanie usunięte całkowicie usunięte.

 

Osuszacze sorpcyjne – urządzenia posiadają wbudowany pochłaniacz wilgoci. Ich działanie polega na pochłanianie powietrza z otoczenia i podgrzewanie poprzez obróbkę termiczną. Podgrzane powietrze skierowane zostaje na osuszaną powierzchnię, a wilgoć np. za pomocą rury odprowadzana jest poza osuszane pomieszczenie. Osuszacze tego typu mają charakteryzują się różną wydajność (od 150 do 300 m3/h). Sam proces osuszania domu o powierzchni 100 m2 osuszaczem sorpcyjnym może potrwać od 2 do 3 tygodni. 

Osuszacze kondensacyjne – urządzenia skraplają wilgoć technologiczną, odbierają ją w postaci wody i odprowadzają z osuszanego pomieszczenia do kanalizacji. Wydajność osuszacza należy dostosować do metrażu pomieszczenia np. urządzenie o wydajności 180 m3/h nadaje się do pomieszczenia o kubaturze do 90m3. Osuszacze kondensacyjne potrafią usunąć około 30 litrów wody. Czas osuszania pomieszczenia szacować należy od 1 do 3 tygodni.

Osuszacze dla niewielkich pomieszczeń – małe i niedrogie, ale przeznaczone do wykorzystywania w trakcie prac remontowych niewielkich pomieszczeń do 30 m2.

Dlaczego nie wykonywać prac wykończeniowych w zawilgoconych pomieszczeniach?

Każdy prawdziwy fachowiec z branży budowlanej chcąc być w fair w stosunku do klienta nie będzie wykonywał prac wykończeniowych w zawilgoconych pomieszczeniach. Nie będzie na siłę przyspieszał prac wykończeniowych w dobrej wierze. Dlaczego jest to tak istotne?

  • Mokre mury i zawilgocone warstwy izolacyjne doprowadzą do rozwoju grzybów i pleśni, które są szkodliwe dla zdrowia mieszkańców.
 
  • W zawilgoconych pomieszczeniach bardzo często występuje nieprzyjemny zapach stęchlizny, który może mieć negatywny wpływ na zdrowie.
 
  • Po upływie czasu na ścianach lub na posadzce może pojawić się grzyb, którego usunięcie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.
 
Przy usuwaniu wilgoci technologicznej ważne jest jej całkowita eliminacja. Powierzchowna eliminacja prowadzi do usuwania wilgoci tylko zewnętrznych warstw ściany. Po upływie czasu problem powróci poprzez skraplanie się wody, która będzie wchłaniana przez materiały budowlane. 
 

Certyfikat - Podstawy osuszania technologicznego

Najczęściej zadawane pytania przy usuwaniu wilgoci technologicznej

Usługa usuwania wilgoci technologicznej wykonywana jest przez firmę Eozon na terenie miasta Kalisz oraz w okolicznych miejscowościach.

Koszt usługi wyceniany jest indywidualnie w zależności od różnych czynników: powierzchni osuszanej, czasu wykonywania usługi, lokalizacji klienta.

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najszybciej zostanie usunięta wilgoć technologiczna z remontowanego pomieszczenia o niewielkim metrażu. Może to potrwać maksymalnie kilka dni. W przypadku nowych budynków osuszanie może potrwać nawet do kilku tygodni.

Wpływ na to ma kilka czynników, chociażby grubość murów, stopień zawilgocenia oraz wydajność używanych osuszaczy. Wydajność może wynosić np. 20 litrów na 24 godziny lub nawet 200 litrów na 24 godziny.

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość