Iniekcja ciśnieniowa

Oferta

Iniekcja ciśnieniowa w Eozon Kalisz

Jest to metoda izolacji przeciwwodnej, która polega na wprowadzeniu przed szereg licznych nawiertów iniektu (żywicy epoksydowej lub poliuretanowej). Pod wpływem reakcji stężenia doprowadza on do wzmocnienia oraz uszczelnienia konstrukcji. Niewątpliwym plusem stosowania iniekcji ciśnieniowej jest charakterystyka. Metoda w pełni bezinwazyjna, bez konieczności rozbierania budynku. Skutecznie wyeliminuje usterki oraz problemy związane z wilgocią.

 

Bezinwazyjna metoda

W Eozon Kalisz dobieramy najlepsze metody do rozwiązywania problemów. Iniekcja ciśnieniowa oprócz tego, że jest skuteczna, to również wykonywana jest w sposób bezinwazyjny dla konstrukcji obiektu. Usługa wykonywana jest w bardzo krótki przedziale czasowy, z zamiarem wykonania skutecznej izolacji oraz uszczelnienia przecieku.Brak konieczności ingerencji w konstrukcję obiektu, przekłada się również na niższe koszty dla zlecającego. Inne metody wiążą się z odkopywaniem fundamentów, ścian, konstrukcji obiektu. Tym samym oprócz wykonania hydroizolacji dochodzą jeszcze prace rozbiórkowe oraz remontowe. Do tego dochodzi znacząco wydłużony czas wykonywania usługi. Nic przyjemnego.Tym samym iniekcja ciśnieniowa to najlepsze rozwiązanie. Przy tym niezwykle skuteczne. Tego typu metoda rekomendowana jest dla obiektów, gdzie prace można wykonać od wewnętrznej części obiektu.

Iniekcja ciśnieniowa w 4 etapach:

Usługa iniekcji ciśnieniowej składa się z czterech etapów. Wszystko zaczyna się od wykonania nawierceń na inwektory, które następnie zostają odpowiednio zainstalowane w wykonany odwiertach. Wówczas dochodzi do wtłoczenia iniektu izolującego. Tutaj ważne, aby wykorzystany materiał był sprawdzony oraz odpowiednej jakości. Finalnie usuwane zostają zainstalowane iniektory oraz dochodzi do zamknięcia otworów.

Kiedy skorzystać z usługi iniekcji ciśnieniowej?

W Eozon Kalisz rekomendujemy wykorzystywanie usługi ciśnieniowej w sytuacjach, gdzie mamy do czynienia z kapilarnym podciąganiem wilgoci. W takiej sytuacji woda znajduje się w drobnych szczelinach, ubytkach konstrukcji ścian, stropów i fundamentów. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia oraz doboru sprawdzonych metod.

Najczęściej zadawane pytania przy iniekcji ciśnieniowej

Usługa iniekcji ciśnieniowej wykonywana jest na terenie miasta Kalisz oraz w sąsiednich miejscowościach. 

Wszystko uzależnione jest od przyczyn związanych z zawilgoceniem budynku oraz obszarem jego występowania. Czasami wystarczy tylko nadmuchać ciepłego powietrza, wykorzystując w tym celu specjalistyczne nagrzewnice. Bywa niekiedy tak, że sytuacja wymaga wykorzystania innych metod osuszania np. wykonania iniekcji ciśnieniowej lub krystalicznej.

Izolacja pozioma budynku odpowiada za zabezpieczenie ścian przed „pobieraniem” wody z gruntu. Nazwa natomiast pochodzi od poziomego ułożenia izolacji. Niezwykle istotna w obszarach, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych. Jednak nawet niewielki jej poziom może doprowadzić, że z czasem bez odpowiedniego zabezpieczenia woda zacznie przenikać do ścian budynków.

Jest to usługa polegająca na osuszaniu całości budynków lub jego poszczególnych elementów, w tym ścian, fundamentów, konstrukcji. 

Poznaj pozostałe usługi iniekcji

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość