Odgrzybianie ścian mieszkań

Oferta

Odgrzybianie ścian mieszkań

Zastanawiasz się jaka jest najczęstsza przyczyna występowania zagrzybienia w mieszkaniu? Najczęściej związane jest to z występowaniem wysokiej wilgotności w pomieszczeniu, nieprawidłowa wentylacja, nieszczelne okna, zła termoizolacja budynku, brak odpowiedniej wentylacji w trakcie występowania wysokich temperatur.

Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z grzybem w swoim mieszkaniu? Wzrokowo zauważymy wykwity na ścianach, przy suficie lub w rogach pomieszczeń. Najczęściej grzyb występuje w pomieszczeniach typu łazienka, kuchnia, pralnia. Grzyb charakteryzuje specyficzny, ciemny kolor. Ponadto z jego obecnością bardzo często związany jest charakterystyczny, nieprzyjemny zapach.

Małe powierzchnie można spróbować usunąć samodzielnie, przy pomocy sprawdzonych preparatów. Natomiast przy większych zagrzybieniach warto zaangażować specjalistów np. z firmy Eozon Kalisz.

Metoda termiczna usuwania zagrzybienia

Ten rodzaj metody można wykorzystać w sytuacji, kiedy zagrzybienie nie dostało się w głąb ściany i samo zagrzybienie nie zajmuje zbyt dużej powierzchni. W tym celu warto wykorzystać lampę lutowniczą lub opalarkę. Następnie na zainfekowane miejsce można nałożyć specjalistyczne preparaty grzybobójcze, po zapoznaniu się z instrukcją producenta.

Metoda chemiczna

Polega na fizycznym zdrapaniu lub skuciu ściany w miejscu gdzie występuje zagrzybienie. Ścianę należy oczyścić do miejsca, w którym zauważymy i sprawdzimy, że jest sucha. Następnie można nałożyć na zainfekowane miejsce preparat grzybobójczy, stosując się do zaleceń producenta.

Metoda iniekcyjna

Metoda wykonywana przez specjalistów z firmy Eozon Kalisz. Polega na wywierceniu w zagrzybionej powierzchni otworów o głębokości około 1 cm w odstępach 10-15 cm. Otwory wywiercamy w dół pod kątem 45 stopni. Następnie do tak przygotowanych wgłębień wkładamy lejki i wlewamy środek przeciw grzybom i pleśniom. Po upływie czasu wskazanego przez producenta preparatu, wypełnione substancją otwory zaklejamy. 

Odgrzybianie ścian z firmą Eozon Kalisz

Wybierając usługi odgrzybiania ścian przez firmę Eozon Kalisz, możesz być pewnym, że nie tylko pomożemy usunąć problem, ale w pierwszej kolejności pomożemy Ci rozpoznać przyczynę jego występowania i doradzimy, co możesz zrobić, aby sytuacja już więcej się nie powtórzyła. Dysponujemy wiedzą, doświadczeniem oraz narzędziami, które skutecznie usunąć zagrzybienie ze ścian mieszkań lub domów. Skontaktuj się z nami. 

Najczęściej zadawane pytania przy usłudze odgrzybiania ścian

Usługa odgrzybiania ścian mieszkań wykonywana jest na terenie miasta Kalisz oraz w sąsiednich miejscowościach. Jeżeli nie jesteś pewny, czy jesteśmy w stanie do Ciebie dojechać, skontaktuj się z nami.

Na cenę usługi odgrzybiania ścian wpływ ma kilka czynników. Najistotniejszy jest oczywiście czas, który musimy poświęcić na skuteczną likwidację zagrzybienia drewna. Wszystkich wycen dokonujemy indywidualnie. 

Odgrzybianie ścian jest bezpieczne pod warunkiem, że wykonywane jest przez profesjonalistów np. pracowników Eozon Kalisz. Nie rekomendujemy wybieranie tanich i niesprawdzonych preparatów, które mogą być nie tylko nieskuteczne, ale również i niebezpieczne dla zdrowia osób, które będą przebywały w tym pomieszczeniu.

Poznaj pozostałe usługi odgrzybiania

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość