Pomiar powietrza na obecność grzybów

Oferta

Pomiar mikrobiologiczne powietrza na obecność grzybów

Pomiary mikrobiologiczne są wykonywane w celu stwierdzenia lub wykluczenia obecności grzybów na powierzchni ścian oraz w innych miejscach, gdzie mogłyby się prawidłowo rozwijać. Skuteczny pomiar w połączeniu z prawidłowym rozpoznaniem składu mikrobiologicznego jest niezbędny do prawidłowego rozwiązania problemu. 

Tego typu usługa zalecana jest dla osób narażonych na występowanie grzybów w ich otoczeniu (grupy zawodowe: pracownicy przemysłu rolno-spożywczego, pracownicy bibliotek oraz muzeów oraz alergicy). Tego typu problemy dotyczą również coraz częściej pracowników biurowych, dla których ryzykiem są przewody wentylacyjno-klimatyzacyjne.  

 

W firmie Eozon Kalisz wykonujemy profesjonalne pomiary mikrobiologiczne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, wiedzę oraz profesjonalny sprzęt. Ponadto oprócz wykonania samego badania mikrobiologicznego powietrza, jesteśmy również w stanie zlikwidować źródło występowania problemu.

 

Etapy pomiarów mikrobiologicznych 

W Eozon Kalisz pomiar mikrobiologiczny rozpoczynamy od pobrania określonej objętości powietrza na szalkę z podłożem mikrobiologicznym. Każda z próbek pobierania jest kilkukrotnie w celu przeprowadzenia jak najbardziej precyzyjnego pomiaru. 

 

Następnie dochodzi do inkubacji w określonej temperaturze, która umożliwia wzrost mikroorganizmom. W ten sposób określa się liczebność bakterii i identyfikuje się gatunki występujących grzybów. Dzięki temu znacznie prościej jesteśmy w stanie dobrać skuteczne sposoby rozwiązania problemów.

 

Przy okazji wykonujemy również pomiary powietrza atmosferycznego. W tym przypadku możemy porównać uzyskane wyniki. Teoretycznie pożądanym rezultatem jest otrzymanie takiego samego poziomu jakości powietrza wewnątrz obiektu, co na zewnątrz. 

Elementu raportu z pomiaru mikrobiologicznego

Każdy pomiar mikrobiologiczny wykonywany przez firmę w Eozon z Kalisza, poparty jest przekazaniem zlecającemu szczegółowego raportu. W składzie raportu znaleźć można:

 

 • szczegółowy opis metodologii, 
 • listę i skład zastosowanych podłoży,
 • otrzymane wyniki w formie graficznej, oraz
  surowe dane,
 • interpretację wyników w
  odniesieniu do obowiązujących norm,
 • zdjęcia szalek z wyrosłymi
  koloniami mikroorganizmów,
 • listę zidentyfikowanych grzybów
  strzępkowych do rodzaju (metodami mikroskopowymi),
 • zalecenia dotyczące postępowania
  usunięcia źródła zanieczyszczenia.

 

 

 

 

 

Pomiary mikrobiologiczne z Eozon Kalisz

W Eozon Kalisz wykonujemy badania mikrobiologiczne powietrza w celu określenia skali zakażenia powietrza grzybami pleśniowymi lub wykluczenia ich obecności. Ponadto w przypadku wskazania ich obecności pomożemy skutecznie i trwale wyeliminować problem.

W trakcie pomiaru mikrobiologicznego pobierana jest próbka z powietrza, przy użyciu precyzyjnego miernika. W ten sposób możemy określić ilość zarodników w metrze sześciennym powietrza. Uzyskany rezultat jest wyznacznikiem mikrobiologicznego skażenia powietrza. Oczywiście jesteśmy również w stanie określić skład gatunkowy grzybów. Zapraszamy do kontaktu.

Certyfikat - System zdalnego monitorowania SIMPLIFY

Najczęściej zadawane pytania przy pomiarach mikrobiologicznych

Usługa pomiarów mikrobiologicznych wykonywana jest pod wskazanym adresem zamawiającego.

Usługa zalecana jest dla osób narażonych na występowanie grzybów w ich otoczeniu (grupy zawodowe: pracownicy przemysłu rolno-spożywczego, pracownicy bibliotek oraz muzeów oraz alergicy). 

Badania mikrobiologiczne powietrza w celu określenia skali zakażenia powietrza grzybami pleśniowymi lub wykluczenia ich obecności.

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość