Pomiar powietrza na obecność grzybów

Oferta

Pomiar mikrobiologiczne powietrza na obecność grzybów

Pomiary mikrobiologiczne są wykonywane w celu stwierdzenia lub wykluczenia obecności grzybów na powierzchni ścian oraz w innych miejscach, gdzie mogłyby się prawidłowo rozwijać. Skuteczny pomiar w połączeniu z prawidłowym rozpoznaniem składu mikrobiologicznego jest niezbędny do prawidłowego rozwiązania problemu. 

Tego typu usługa zalecana jest dla osób narażonych na występowanie grzybów w ich otoczeniu (grupy zawodowe: pracownicy przemysłu rolno-spożywczego, pracownicy bibliotek oraz muzeów oraz alergicy). Tego typu problemy dotyczą również coraz częściej pracowników biurowych, dla których ryzykiem są przewody wentylacyjno-klimatyzacyjne.  

 

W firmie Eozon Kalisz wykonujemy profesjonalne pomiary mikrobiologiczne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, wiedzę oraz profesjonalny sprzęt. Ponadto oprócz wykonania samego badania mikrobiologicznego powietrza, jesteśmy również w stanie zlikwidować źródło występowania problemu.

 

Etapy pomiarów mikrobiologicznych 

W Eozon Kalisz pomiar mikrobiologiczny rozpoczynamy od pobrania określonej objętości powietrza na szalkę z podłożem mikrobiologicznym. Każda z próbek pobierania jest kilkukrotnie w celu przeprowadzenia jak najbardziej precyzyjnego pomiaru. 

 

Następnie dochodzi do inkubacji w określonej temperaturze, która umożliwia wzrost mikroorganizmom. W ten sposób określa się liczebność bakterii i identyfikuje się gatunki występujących grzybów. Dzięki temu znacznie prościej jesteśmy w stanie dobrać skuteczne sposoby rozwiązania problemów.

 

Przy okazji wykonujemy również pomiary powietrza atmosferycznego. W tym przypadku możemy porównać uzyskane wyniki. Teoretycznie pożądanym rezultatem jest otrzymanie takiego samego poziomu jakości powietrza wewnątrz obiektu, co na zewnątrz. 

Elementu raportu z pomiaru mikrobiologicznego

Każdy pomiar mikrobiologiczny wykonywany przez firmę w Eozon z Kalisza, poparty jest przekazaniem zlecającemu szczegółowego raportu. W składzie raportu znaleźć można:

 

 • szczegółowy opis metodologii, 
 • listę i skład zastosowanych podłoży,
 • otrzymane wyniki w formie graficznej, oraz
  surowe dane,
 • interpretację wyników w
  odniesieniu do obowiązujących norm,
 • zdjęcia szalek z wyrosłymi
  koloniami mikroorganizmów,
 • listę zidentyfikowanych grzybów
  strzępkowych do rodzaju (metodami mikroskopowymi),
 • zalecenia dotyczące postępowania
  usunięcia źródła zanieczyszczenia.

 

 

 

 

 

Pomiary mikrobiologiczne z Eozon Kalisz

W Eozon Kalisz wykonujemy badania mikrobiologiczne powietrza w celu określenia skali zakażenia powietrza grzybami pleśniowymi lub wykluczenia ich obecności. Ponadto w przypadku wskazania ich obecności pomożemy skutecznie i trwale wyeliminować problem.

W trakcie pomiaru mikrobiologicznego pobierana jest próbka z powietrza, przy użyciu precyzyjnego miernika. W ten sposób możemy określić ilość zarodników w metrze sześciennym powietrza. Uzyskany rezultat jest wyznacznikiem mikrobiologicznego skażenia powietrza. Oczywiście jesteśmy również w stanie określić skład gatunkowy grzybów. Zapraszamy do kontaktu.

Najczęściej zadawane pytania przy pomiarach mikrobiologicznych

Usługa pomiarów mikrobiologicznych wykonywana jest pod wskazanym adresem zamawiającego.

Usługa zalecana jest dla osób narażonych na występowanie grzybów w ich otoczeniu (grupy zawodowe: pracownicy przemysłu rolno-spożywczego, pracownicy bibliotek oraz muzeów oraz alergicy). 

Badania mikrobiologiczne powietrza w celu określenia skali zakażenia powietrza grzybami pleśniowymi lub wykluczenia ich obecności.

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość