Osuszanie

Oferta

Osuszanie

Firma Eozon Kalisz to gwarant fachowo wykonania usługi osuszania. Bez większych problemów poradzimy sobie z osuszaniem piwnic, pomieszczeń, czy też całych budynków.

W swoim portfolio posiadamy również wykonywanie osuszania z wilgoci technologicznej, która dotyka nowo wybudowanych lub remontowanych obiektów mieszkalnych oraz użytkowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wybierz jedną z usług i dowiedz się więcej. Ponadto w każdej chwili możesz do nas napisać lub zadzwonić. 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, a nasza wiedza, doświadczenie oraz sprzęt zaprocentuje skutecznym osuszaniem. Nie czekaj!

POLSKA GRUPA OSUSZAJĄCA – jesteśmy jej członkami. Grupa zajmuje się osuszaniem budynków i murów oraz odtwarzaniem hydroizolacji. Wypożyczamy osuszacze oraz wykonujemy pomiary wilgotności. Odgrzybiamy oraz ozonujemy. 

Osuszanie podposadzkowe

Oferta Osuszanie podposadzkowe Osuszanie podposadzkowe – sposób na osuszenie warstw izolacji. Konieczne do przeprowadzenia w sytuacji, gdy awarii ulegnie instalacja, która znajduje się pod posadzką lub

Czytaj więcej »

Osuszanie po zalaniu

Oferta Osuszanie po zalaniu Niezależnie od sytuacji w jakiej doszło do zalania pomieszczenia ważne jest, aby jak najszybciej doprowadzić do jego osuszenia. Im dłużej biernie

Czytaj więcej »

Osuszanie z wilgoci technologicznej

Oferta Osuszanie z wilgoci technologicznej Firma Eozon oferuje usługi osuszania z wilgoci technologicznej dysponując specjalistycznym sprzętem oraz zapewniając wysoką skuteczność. Każdy fachowiec, który wykonuje prace

Czytaj więcej »

Usuwanie wilgoci

Oferta Usuwanie wilgoci W okresie zimowym, kiedy rzadko wietrzymy pomieszczenia, może pojawić się zbyt wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniach. Źródłem tego mogą być wszystkie czynności,

Czytaj więcej »

Osuszanie budynków

Oferta Osuszanie budynków Osuszanie budynków jest pojęciem niejednoznacznie definiowanym. Z jednej strony rozumiane jest jako zbiór czynności, w wyniku których możliwe jest usunięcie nadwyżki wilgoci

Czytaj więcej »

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość

Nasza przykładowa realizacja osuszania budynku w Kaliszu

W swoim portfolio posiadamy dużą ilość usług osuszania budynków mieszkalnych w Kaliszu. Na jednym z przykładów przybliżymy cały przebieg osuszania. Proces osuszania konieczny był po zalaniu na skutek wycieku z instalacji wodnej. Woda dostała się do warstwy izolacyjnej stąd konieczność zastosowania osuszaczy podposadzkowego i kondensacyjnego. W tym celu wykorzystaliśmy profesjonalny sprzęt do osuszania kondensacyjnego jak również osuszacz absorpcyjny.

Usługa osuszania budynku mieszkalnego w Kaliszu polegała na odessaniu wody z warstwy izolacyjnej, a następnie na wtłoczeniu pod posadzkę przesuszonego powietrza po procesie absorpcji. W trakcie osuszania monitorowaliśmy parametry technologiczne procesu, takie jak wilgotność warstwy izolacyjnej, temperatury powietrza oraz wilgotność w kilkunastu punktach pomiarowych.

Technologia osuszania z warstwy izolacyjnej nazywana potocznie osuszeniem podposadzkowym to skomplikowany proces ze względu na konieczność prawidłowego wykonania otworów technologicznych i stałego monitorowania procesu suszenia oraz sprawdzania właściwych przepływów powietrza.

W firmie Eozon Kalisz wykonujemy co 7 dni dokumentacje fotograficzną jak również niezbędne protokoły z wykonanych pomiarów. Błędnie przeprowadzony proces usuwania wilgoci wiąże się z wystąpieniem pleśni na ścianach przy podłodze nawet do 50 cm od posadzki. Niebezpiecznej dla zdrowia i życia człowieka. Dlatego też Firma Eozon z Kalisza specjalizująca się w osuszaniu stawia na wysoką jakość swoich usług. Po osuszeniu podposadzki konieczna jest dezynfekcja w celu usunięcia drobnoustrojów z warstwy osuszanej, jak również całego pomieszczenia np. poprzez ozonowanie.

Ważne przy procesie ozonowania jest monitorowanie całego procesu z zachowaniem właściwych jego parametrów. Optymalne parametry to minimum 5 ppm do 10 ppm z zachowaniem odpowiedniego czasu ozonowania. Dobierając odpowiednie wskaźniki ozonowania należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia kubaturę jak również ilość przegród budowlanych i stopień zanieczyszczenia oraz temperaturę.

Jak widzisz usługa osuszania budynków mieszkalnych związana jest z szeregiem czynności do wykonania. W tym celu trzeba mieć wiedzę, doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt. W firmie Eozon Kalisz posiadamy wszystkie niezbędne elementy. Zapraszamy do kontaktu.