Usuwanie wilgoci

Oferta

Usuwanie wilgoci

W okresie zimowym, kiedy rzadko wietrzymy pomieszczenia, może pojawić się zbyt wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniach. Źródłem tego mogą być wszystkie czynności, które wiążą się z parowaniem wody np. prasowanie, gotowanie itp. Skraplana woda osadzająca się na różnych elementach wyposażenia pomieszczenia powoduje przykry zapach stęchlizny. Innym powodem pojawienia się wilgoci w domu są ulewne deszcze oraz powodzie.

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wilgoci jest skorzystanie z usług wykwalifikowanej firmy zajmującym się tym zjawiskiem. Firma EPAK, za pomocą specjalistycznego osprzętu m.in. osuszaczy kondensacyjnych, specjalnie zaprojektowanych dmuchaw oraz wentylatorów, efektywnie pozbędzie się problemu wilgoci w danym pomieszczeniu.

W przypadku pojawienia się wilgoci, stosowanie preparatów grzybobójczych przynosi jedynie chwilowe efekty, gdyż nie działamy bezpośrednio na przyczynę.

Firma EPAK stawia przede wszystkim na jakość wykonywanych usług oraz skuteczność, dlatego w pierwszej kolejności dążymy do wyeliminowania przyczyny problemu, aby następnie usunąć powstałe niedogodności.

Zapraszamy do skontaktowania się z naszą Obsługą Klienta w celu skonsultowania Państwa problemu, a my zaproponujemy najlepsze rozwiązanie!

Jak poradzić sobie z wilgocią?

Krok I: Znajdź zawilgocone miejsce

Wszystko zaczyna się od właściwej weryfikacji problemu. Zbadaj dokładnie całe pomieszczenie, w którym występuje wilgoć. Dobrą wskazówką może być w tym przypadku nieprzyjemny zapach stęchlizny. Wzrokowo warto zaobserwować miejsca na ścianach, z których odchodzić zaczyna tapeta lub łuszczyć zaczyna się farba. Dokładnie warto również sprawdzić trudnodostępne miejsca oraz mało przewiewne kąty.

Krok II: Oczyszczanie zawilgoconej powierzchni

W momencie kiedy zlokalizujemy już miejsce występowania wilgoci należy je dokładnie oczyścić. Może się zdarzyć tak, że samo przetarcie miejsca do sucha nie wystarczyć. Konieczne może być zerwanie zawilgoconej tapety lub zeskrobanie farby. Warto również dokładnie przewietrzyć pomieszczenie, jeżeli pozwalają na to zewnętrzne warunki atmosferyczne.

Krok III: Szukanie przyczyn powstania zawilgocenia

W tym przypadku tylko trwałe usunięcie przyczyny występowania zawilgocenia będzie miało sens. W innym przypadku problem powróci, a wraz z nim niebezpieczeństwo z rozwojem drobnoustrojów. Problem może okazać się na tyle poważny, że będziemy zmuszeni do wezwania profesjonalnej firmy w zależności od ustalenia źródła usterki.

Krok IV: Określenie poziomu zawilgocenia

Istnieją dwie metody zbadania stopnia zawilgocenia. Najprostszym, ale wcale nie najskuteczniejszym sposobem jest określenie stopnia zawilgocenie poprzez zbadanie problemu na tzw. „oko”. Można też posiłkować się dotykiem. Najskuteczniejszym sposobem jest skorzystanie z profesjonalnych przyrządów do mierzenia zawilgocenia. Oczywiście posiadamy taki sprzęt w firmie Eozon.

Krok IV: Usuwanie wilgoci ze ścian

Może okazać się, że do usunięcia wilgoci ze ścian wystarczy przewietrzyć pomieszczenia w naszym domu. Jest to najbardziej oczekiwanie rozwiązanie przez wszystkich, ponieważ oznacza to, że problem jest niewielki. W innych przypadkach należy skorzystać z rad i doświadczenia fachowców, którzy zapewne do usunięcia wilgoci wykorzystają nagrzewnice oraz wentylatory. Wysoki stopień zawilgocenia może doprowadzić również do konieczności skucia ścian i suszenia znacznie głębiej w materiale budowlanym.

Pomoc firmy Eozon w usuwaniu wilgoci z budynku

Jeżeli tradycyjne sposoby okażą się zawodne konieczne będzie skorzystanie z doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu. W firmie Eozon posiadamy zaawansowany technicznie sprzęt do osuszania kondensacyjnego i absorpcyjnego, o wiele skuteczniejszy od nagrzewnic i wentylatorów. Ponadto oferujemy również iniekcje krystaliczną, chroniąc mury przed ponownym zawilgoceniem (np. na skutek podciekania wód gruntowych). Ponadto oferujemy wykonanie usługi ozonowania, które skutecznie zwalczy grzyby i pleśnie, jakie mogą pojawić się wraz z wilgocią.

Najczęściej zadawane pytania przy usłudze usuwania wilgoci

Usługa usuwania wilgoci wykonywana jest przez firmę Eozon na terenie miasta Kalisz oraz w okolicznych miejscowościach.

Wszystko uzależnione jest od stopnia wilgoci z jaką przyjdzie nam się zmierzyć oraz doboru właściwej metody. Wszystkie wyceny odbywają się indywidualnie po przeprowadzeniu rozmowy z klientem lub oględzinach miejsca.

Dla utrzymania optymalnej wilgotności w pomieszczeniu niezbędna jest regularna wymiana powietrza. Odpowiada za to wentylacja budynku oraz wietrzenie pomieszczeń.

Mokra ściana pod wpływem otaczającego ciepła wyschnie, ale jeżeli będzie miała styczność z wodą, stanie się ponownie mokro, co doprowadzi do większego zawilgocenia.

Nasz adres

ul. Chopina 23 (pok. 303-305)
62-800 Kalisz

Zadzwoń do nas

Napisz wiadomość