Groźne bakterie atakują w hotelach

Groźne bakterie atakują w hotelach

Materac i toaleta są pierwszymi miejscami, które przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o bakteriach i zarazkach znajdujących się w hotelach. Tymczasem wyniki badań opublikowane przez „USA Today” wskazują, że największym siedliskiem bakterii e. coli jest pilot od telewizora! 98% gości hotelowych korzysta z tego urządzenia, a mało kto pamięta, żeby go wyczyścić. Charles Gerba, amerykański mikrobiolog radzi, aby przed użyciem pilota usunąć z niego bakterie za pomocą chusteczki antybakteryjnej albo owinąć go plastikową torbą, czepkiem prysznicowym lub prezerwatywą.

Dlaczego bakteria e. coli jest groźna?

Escherichia coli, zwana także pałeczką okrężnicy jest bakterią, która występuje we florze bakteryjnej jelita grubego. W podwyższonej ilości okazuje się chorobotwórcza, a nawet stanowić może zagrożenie dla życia człowieka.

Bakteria ta prowadzi do zatrucia pokarmowego, zakażenia dróg moczowych, ostrej niewydolności nerek, zapalenia otrzewnej, zakażenia ran, sepsy czy zapalenia opon mózgowych. Do najczęściej występujących objawów zakażenia zalicza się: bóle i zawroty głowy, gorączkę, osłabienie, biegunkę, kurczowe bóle brzucha, wymioty, nudności, krew lub śluz w kale.

Zakażenie bakterią e. coli rozwija się zazwyczaj około 2 – 10 dni, a objawy widoczne są już po około 2 – 3 dniach od chwili zakażenia.

Z medycznego punktu widzenia bakteria ta nie przechodzi z człowieka na człowieka. Można się nią natomiast zarazić poprzez bakterie przenoszone na brudnych rękach.

Jaka jeszcze bakteria czyha na nas w hotelowych zakamarkach?

Drugą groźną bakterią, na której działanie możemy być narażeni w hotelach, jest bakteria zwana legionellą. Zakażenie tą bakterią prowadzi do pojawienia się gorączki, uczucia odurzenia, biegunki, a w poważnych przypadkach do śmiertelnego zapalenia płuc. Do zakażenia dochodzi poprzez wdychanie powietrza, w którym znajdują się chorobotwórcze bakterie. Legionella gnieździ się najczęściej w urządzeniach wodnych, sanitarnych i kanalizacyjnych.

Ostatni atak chorobotwórczej bakterii

Według najnowszych doniesień w maju tego roku legionella zaatakowała wrocławski hotel, w którym ma stacjonować czeska reprezentacja w czasie Euro 2012. Sanepid wykrył chorobotwórczą bakterię w instalacji wodnej, podczas przeprowadzanej kontroli. Petr Krejci, lekarz czeskiej kadry jest zszokowany i zaniepokojony prasowymi doniesieniami. Żąda natychmiastowego wyjaśnienia całej sytuacji i zapewnienia, że hotel zdąży sobie poradzić z bakterią do czasu przyjazdu czeskiej reprezentacji, która ma zameldować się we wrocławskim hotelu 3 czerwca.

Odgrzybianie w Eozon Kalisz – zadzwoń!

Zamów usługę usuwania pleśni i grzybów – więcej KLIKNIJ TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: (62) 501 75 60 oraz 601 795 219

E-mail: biuro@epak.com.pl
Nasz adres: ul. Chopina 23 (pok. 303-305) 62-800 Kalisz

Udostępnij wpis: