Jak walczyć z pleśnią?

Człowiek w starciu z pleśnią

Na co dzień bardzo dbamy o czystość pomieszczeń, w których przebywamy: zamiatamy, odkurzamy, myjemy podłogi. A tu nagle pewnego dnia dostrzegamy na ścianie czy suficie plamkę. Początkowo wygląda całkiem niegroźnie. Mija kilka dni i naszym oczom ukazuje się coraz większa skaza, obleśna i nieestetyczna. Rozprzestrzenia się. Trudno ją zatrzymać. Co robić?

Pleśń przyczyną dokuczliwych dolegliwości

Występowanie grzybów i pleśni ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Zapach stęchlizny wskazuje na to, że w powietrzu unoszą się żywe zarodniki pleśni. Zarodniki te są przez nas wdychane i mogą być początkiem alergii skórnych, podrażnień, infekcji, a także powodują występowanie poważnych i przewlekłych schorzeń, tj.: astma.

Jak zniszczyć pleśń?

Obecnie wykorzystuje się wiele metod walki z grzybami i pleśnią. Większość z nich opiera się na wykorzystaniu różnych środków chemicznych. Specyfiki te muszą być jednak stosowane bardzo ostrożnie, ponieważ mają negatywny wpływ na człowieka.

Najnowszym sposobem, jaki można wykorzystać do walki z pleśnią jest generator ozonu. Dzięki ozonowi możliwe jest zabicie chorobotwórczych organizmów, tj. grzybów, zarodników pleśni. Rozprzestrzeniają się one w powietrzu w sposób ciągły. Gdy wylądują w wilgotnym miejscu zaczynają rosnąć i się rozprzestrzeniać. Około 15.000 zarodników pleśni równoznaczne jest wielkością główki pinezki! Za pomocą ozonu możliwe jest zabicie nawet tych luźnych zarodników, które nie są widoczne gołym okiem.

Generatory wytwarzają ozon dzięki przekształceniu tlenu w tritlen, przy wykorzystaniu wysokiego napięcia. Ozon posiada zdolność do utlenienia pleśni, a co za tym idzie wyłączenie jej zdolności do reprodukcji. Wykorzystanie generatorów ozonu umożliwia zdezynfekowanie izolacji, ścian, drewna czy wykładzin. Ozon umożliwia zniszczenie niekontrolowanych form mikroorganizmów, czyniąc je bezbronnymi i bezużytecznymi. Ozonowanie umożliwia przeprowadzenie działania ukierunkowanego wyłącznie na zniszczenie chorobotwórczych mikroelementów, zapobiegając przy tym uszkodzeniu budynku oraz przedmiotów się w nim znajdujących.

Wysokość stężenia ozonu niezbędna do zabicia obcych form ustalana jest indywidualnie w każdym przypadku. Ma to związek z wielkością chorobotwórczej formy i stopniem zanieczyszczenia pomieszczenia.

Dezynfekcja ozonem jest prosta, skuteczna i niedroga. Za jej pomocą można efektywnie walczyć z grzybami i pleśnią w naszych pomieszczeniach. Po około 30 minutach ozon biodegraduje się do postaci czystego tlenu, nie pozostawiając przy tym żadnych toksycznych śladów, a my możemy cieszyć się czystym i wolnym od zagrożeń pomieszczeniem.

Poznaj naszą ofertę (kliknij obok) – Usuwanie pleśni i grzybów 

Odgrzybianie z Eozon Kalisz – zadzwoń!

Zamów usługę usuwania pleśni i grzybów – więcej KLIKNIJ TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: (62) 501 75 60 oraz 601 795 219

E-mail: biuro@epak.com.pl
Nasz adres: ul. Chopina 23 (pok. 303-305) 62-800 Kalisz

Udostępnij wpis: