Skuteczne metody osuszania podposadzkowego

Osuszanie podposadzkowe – najskuteczniejsze rozwiązanie

Problem wilgoci pod posadzką jest bardzo poważny. Wszystko z uwagi na fakt, że wilgoć nie jest w stanie samodzielnie stamtąd odparować. Pod posadzką najczęściej znajdują się folie czy szlichty, które stanowią w tym przypadku skuteczną zaporę. Ponadto często bywa i tak, że woda podciągana jest przez ściany budynku. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy osuszaniu podposadzkowym jest skorzystanie z profesjonalnych usług firmy, która nie tylko posiada doświadczenie, ale przede wszystkim wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt do wykonywania tego typu usług.

Wybór firmy do osuszania podposadzkowego

Na rynku istnieje bardzo dużo firm oferujących w swoich usługach osuszanie pospodaszkowe. Warto jednak w tym przypadku nie kierować się tylko i wyłącznie ceną, gdyż źle wykonana usługa może mieć dla nas bardzo przykre konsekwencje. Przy wyborze firmy do osuszania podposadzkowego powinniśmy kierować się doświadczeniem oraz wyposażeniem specjalistów. Pracownicy firmy przed przystąpieniem do wykonywania osuszania powinni dokonać pomiarów, które pozwolą dobrać najskuteczniejszą metodę osuszania. Ponadto po wykonaniu usługi powinni ponownie wykonać pomiary stopnia zawilgocenia, aby potwierdzić klientowi, że problem został rozwiązany. Nasi specjaliści z EOZON Kalisz profesjonalnie i indywidualnie podchodzą do wykonywania usługi osuszania podposadzkowego.

Najlepsze techniki osuszania podposadzkowgo

W zależności od rodzaju zalania oraz możliwości technicznych nasi fachowcy dobiorą najlepszą technikę osuszania podposadzkowego w budynkach tak, aby usługa została wykonana starannie i skutecznie. Co otrzymujemy, stosując odpowiednią metodę osuszania? Przede wszystkim minimalizację zanieczyszczeń i kosztów remontów. A ponadto pozbywamy się możliwości rozwoju zagrzybienia. Dbajmy o nasze zdrowie.

Skuteczne metody osuszania podposadzkowego

Metoda podciśnieniowa – woda oraz wilgotne powietrze są odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Natomiast suche powietrze zostaje wtłoczone szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką. Pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce.

Metoda osuszania nadciśnieniem – jest to odwrócony proces pierwszej metody. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory. Suche powietrze wtłoczone pod posadzką nasyca się wilgocią i jest przepychane w stronę dylatacji – miejsce łączenia ścian z posadzką. Obieg powietrza w tej metodzie pozwala skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne znajdujące się pod posadzką.

Usługa osuszania podposadzkowego w EOZON Kalisz

Jak już wiesz osuszanie podposadzkowe to proces o proces pozwalający pozbyć się wilgoci zalegającej w podłodze. Pamiętaj, że samo osuszanie to nie wszystko. Najistotniejszym elementem jest trwałe usunięcie źródła występowania zalegającej wigloci. Najczęściej wilgoć zbiera się w murach wskutek nieszczelności rury albo w wyniku zalania pomieszczenia znaczną ilością wody. Taki stan jest doskonały dla rozwoju bakterii i grzybów, które mogą mieć bardzo negatywne skutki zdrowotne dla osób przebywających w tych pomieszczeniach. Samo zawilgocenie może też doprowadzić do niszczenia materiału budowlanego i wpłynąć na trwałość konstrukcji budynku.

Osuszanie podposadzkowego w Eozon Kalisz – zadzwoń!
Zamów usługę osuszania w Eozon – więcej KLIKNIJ TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: (62) 501 75 60 oraz 601 795 219

E-mail: biuro@epak.com.pl
Nasz adres: ul. Chopina 23 (pok. 303-305) 62-800 Kalisz

Udostępnij wpis: