Ozon a usuwanie grzybów

Na skutek przemarzania ścian, zacieków, złej wentylacji, niedostatecznego ogrzewania w naszych domach pojawić się mogą wilgoć i pleśń.

Pleśnią potocznie nazywamy mikroskopijnej wielkości grzyby. Grzyby to ogromna grupa organizmów obejmująca około 80 tysięcy gatunków, które rozwijają się nie tylko na zewnątrz naszych domów, ale niszczą również ściany i stropy budynków i zagrażają człowiekowi. Ich rozwojowi sprzyja wilgotność powietrza powyżej 70% oraz temperatura w granicach 16-35 stopni C.

Ciekawe informacje

Grzyby zbudowane są ze strzępek, a rozmnażają się za pomocą zarodników. Właśnie te łatwo przenoszące się zarodniki wywołują u nadwrażliwych osób nieżyt nosa, bóle głowy, drapanie w gardle, napady kichania i duszności, senność, wymioty, a nawet zapalenie krtani. Największe stężenie grzyby uzyskują w czasie ciepłego i wilgotnego lata,jednak tzw. zarodniki wewnątrzdomowe obecne są w powietrzu w zbliżonej ilości przez cały rok. Najczęściej występują w łazience, kuchni, piwnicy, także w ziemi doniczkowej i na roślinach. Pleśń atakuje też książki i gazety.

Ozonowanie niszczy zarówno strzępki, jak i bardziej niebezpieczne zarodniki grzybów oraz mykotoksyny, czyli produkty przemiany materii pleśni. Tym samym dzięki ozonowaniu unikniemy reakcji alergicznych.

Zabieg ten chroni nas również od mykotoksyn, których powiązanie z częstotliwością występowania chorób nowotworowych udowodnili naukowcy. Jednym z nich był Julian Aleksandrowicz (profesor Akademii Medycznej w Krakowie), który już w latach sześćdziesiątych w pracy „Nie ma nieuleczalnie chorych” wykazał, że ludzie mieszkający w zagrzybionych mieszkaniach częściej chorują na nowotwory.

Wiadomym jest, że grzyb w mieszkaniu jest zjawiskiem wyjątkowo nieporządanym. Aby skutecznie się go pozbyć należy skorzystać z usług wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo usługi odgrzybiania/usuwania pleśni. Wykorzystywane przez nas metody charakteryzują się dużą skutecznością. Jest to spowodowane tym, że przed przystąpieniem do prac, nasi specjaliści najpierw lokalizują przyczynę pojawienia się grzyba. Dopiero po znalezieniu przyczyny podejmujemy odpowiednie czynności w celu usunięcia problemu. Do odgrzybiania oraz do usuwania pleśni wykorzystujemy metody oraz osprzęt najnowszej generacji. Działamy w oparciu o rzetelną wiedzę oraz budowane na przestrzeni ponad 20 lat doświadczenie. W celu pozbycia się grzyba wykorzystujemy zabiegi m.in. ozonowania, które są w pełni bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – uporamy się z Twoim problemem.

Odgrzybianie Eozon Kalisz – zadzwoń!

Zamów usługę usuwania pleśni i grzybów – więcej KLIKNIJ TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Telefon: (62) 501 75 60 oraz 601 795 219

E-mail: biuro@epak.com.pl
Nasz adres: ul. Chopina 23 (pok. 303-305) 62-800 Kalisz

Udostępnij wpis: